Mobil   Site Haritası   Webmail   RSS  
Ve Bir Festivâl Daha Böyle Geçti…
02/07/2012 15:55
12
14
16
18

            28 Haziran Perşembe günü start alan “ 4. Karabiga Priapos Deniz Festivali ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Kutlama Töreni ” etkinliğimizde bir araya gelen yüzlerce kişi şarkılar, şiirler, yarışmalar eşliğinde eğlendi…

            Festivalimizin ilk günü saat 21:00 de başlayan programda, şiir yarışması ve Türk Sanat Müziği Konseri vardı. Miniklerimizin katıldığı şiir yarışmasında tüm katılımcılara hediye verilirken ilk üçe girenler ayrıca ödüllendirildi. Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’ nun  konseri ise, meydanı dolduranlara eşsiz dakikalar yaşattı. Ayrıca ilk günden itibaren çocuklar için kurduğumuz şişme oyun parkı, Hacivat – Karagöz gösterisi, yüz boyama ve jonklör kukla ile sihirbaz gösterileri gibi bir çok etkinlikte minikler doyasıya eğlendi.

           Festivalimizin ikinci günü; Didem Delen ve Meral Aksu konseri ile Yavuz Seçkin’ in stand-up gösterisi vardı. Konserde coşan davetliler, Yavuz Seçkin ile bol bol kahkaha attı.

          Üçüncü akşam ise Esra  Baydar, Sevtuğ ve Yusuf Güney sahne aldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı konserde Yusuf Güney hayranları ile bol bol fotoğraf çektirdi. Konser aralarında yaptığı espriler ile izleyenleri güldüren Güney, sempatik tavırları ile dinleyicilerinden tam not aldı. Belediye Başkanımız Muzaffer Karataş da kendisine plaket ve çiçek takdim ederek, teşekkür etti. Gece, havai fişek gösterisiyle son buldu.

          Festivalimizin son günü olan 1 Temmuz Pazar günü ise, Belediye Personelimiz Osman Özden’ in sunumunda Kabotaj Bayramı Töreni ve Emekli Edebiyat Öğretmenimiz Zeki Kama’ nın sunumunda gerçekleşen yarışmalar vardı. Saat 10:00 da Atatürk Anıtına Karabiga Liman Başkanlığı’ nın sunduğu çelenk ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından Liman Başkanı Kerim Doğan’ ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Buradaki törenin ardından Aydın Kaptan 2 Feribotu ile denize açılan davetlilere meyve suyu, pasta ve kuruyemiş ikram edildi.

            Belediye Başkanımız Muzaffer Karataş, Karabiga Liman Başkanı Kerim Doğan, İçdaş Yetkilileri Şerif Mutlu-Agâh Ayhan ve Davetliler ile birlikte “ Deniz Şehitleri Anısına ” denize çelenk bıraktılar. Öğleden sonra saat 16:00 da başlayan programın yarışma bölümünde; yüzme yarışları, küçükler-büyükler yağlı direk yarışmaları, tekne yarışı, bayanlar örgü yarışı, çocuklar için yoğurt-karpuz yeme ve yumurta taşıma yarışmaları yapıldı. İçdaş Yelken Kulübü de mini bir yelken gösterisi sundu. Yapılan yarışmalarda derece girenlere laptop, cep telefonu, şnorkel-palet takımı ve hediye çekleri gibi ödüller Protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

          Belediye Başkanımız Muzaffer Karataş; “ 4. Karabiga Priapos Deniz Festivali ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Kutlama Töreni’ nine katılarak ilk günden son güne kadar bizleri yalnız bırakmayan; Vali Yardımcılarımız Bahir Altunkaya, Hüseyin Kulözü, Biga Kaymakamımız Fatih Genel, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Kozçeşme Belediye Başkanı Ahmet Tozan, Siyasi Parti Temsilcileri, Karabiga Liman Başkanı Kerim Doğan, İçdaş Yetkilileri Şerif Mutlu, Agah Ayhan, Omya Yetkilisi Aydın Türker, Biga Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yaşar, Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Ünal, Diğer Meslek Odalarının Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Basın Mensupları, Değerli Halkımız, Belediye Personeli ve adını burada sayamadığım tüm misafirlerimize teşekkür ederim” diye konuştu… 02.07.2012

FESTİVÂL FOTOĞRAFLARI İÇİN ►TIKLAYINIZ...

Okunma Sayısı : 788

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Belediyemiz Duyuruları Artık Cep Telefonunuzda...
    »    
Sınavımızı Gerçekleştirdik...
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamalarımız…
    »    
Ulu Çınarlarımızla Birlikteyiz…
    »    
Belediye Başkanları Toplantısı, Belediyemizin Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi...
    »    
HOŞGELDİN BEBEK
    »    
Belediyemizde, Memur Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.
    »    
Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Mutabakatla Sonuçlandı…
    »    
Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık…
    »    
Belediyemiz Personeline Sağlık Kontrolü…
    »    
Akülü Sandalyesine Tekrar Kavuştu…
    »    
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Başladı…
    »    
Karabiga Belediyesi Kuş Evleri…
    »    
Belediyemizden 2017-2018 Öğretim Yılında Yükseköğretim Öğrencilerine Eğitim Yardımı
    »    
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...
    »    
İHALE İLANI
    »    
Biga Kaymakamımızdan Veda Ziyareti...
    »    
Yalı Camii Hatim Cemiyeti…
    »    
Tiyatro Balans, Karabiga da Seyirciyle Buluştu.
    »    
Tiyatro Etkinliğimize Davetlisiniz...
    »    
Kanalizasyon Hatları Ve Terfi Kuyularında Genel Temizlik…
    »    
TAŞINMAZ SATIŞ İHALESİ
    »    
Müzik Ziyafetine Davetlisiniz...
    »    
Mavi Bayrağımız Sahilimizde Dalgalanıyor…
    »    
9.Karabiga Priapos Deniz Festivali Ulusal Basında…
    »    
İHALE İLANI
    »    
9.Karabiga Priapos Deniz Festivali Sona Erdi…
    »    
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayram Kutlu Olsun…
    »    
Milli Yüzücüler Belediyemizdeki Bayramlaşmaya Katıldı…
    »    
Milli Yüzücüler Karabiga’da…
    »    


KARABİGA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ   Tüm Hakları Saklıdır KARABİGA BELEDİYESİ    1