Karabiga Belediyesi Otel İşletmesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi…

06 Ocak 2018 Cumartesi 15:00

         Karabiga Belediyesi Sosyal ve İktisadi Tesisler İşletmesi bünyesindeki faaliyet alanlarımızdan bir tanesi olarak hizmete sunduğumuz Otel  İşletmemiz ile ilgili, geniş katılımlı bir organizasyonla 05.01.2018 Cuma günü açılış töreni gerçekleştirdik.

         Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından davetlilere seslenen Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, “  Bir projemizi daha hayata geçirmenin sevincini yaşıyoruz. Otelimiz 3 suit, 24 normal oda ve kafeteryadan oluşmakta, toplam 43 yatak-52 kişi kapasiteli, kafeterya, wi-fi, 24 saat sıcak su, bahçe, çocuk oyun parkı ve otopark olanaklarına sahip bir tesistir. Yemekli toplantı, kahvaltı etkinlikleri ve açık hava düğün organizasyonlarına cevap verebilecek, halkımızın sosyal gereksinimlerini karşılayacak bir işletme hedefledik. Projemizin en önemli detaylarından bir tanesi de tamamıyla Belediyemizin özkaynakları ile tesis edilmiş olmasıdır. Beldemizdeki  konaklama ihtiyacının giderilmesi, turizme katkı sağlamasının yanı sıra istihdam yaratması açısından da bizler için son derece önemlidir. Bu bağlamda bana desteklerini esirgemeyen Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma,  hizmetlerimizin her aşamasında görev alan personelime, bizlere güven duyarak bu göreve layık gören halkımıza ve otelimizin tefrişatına destek veren Cenal Elektrik Üretim AŞ.  ye teşekkür ediyorum. ” Diyerek yine bugüne kadar Belediyemizin özkaynakları ile borçsuz olarak gerçekleştirdiği ancak herhangi bir açılış töreni yapılmayan Atıksu Arıtma Tesisi, İçme Suyu Arıtma Tesisi, Karabiga Çevre Yolu, Kapalı Pazar Yeri, Sahil-yürüyüş yolu, Otopark-Park-Çevre Düzenlemeleri vb. ile yine yapımına başlanan, yürütmekte olduğumuz 2018 yılında hizmete girmesi planlanan Hamam-Halk Ekmek-Otel Projemiz hakkında da kısaca bilgiler verdi.

          Ardından Cumhuriyet Halk Partisi  Çanakkale Milletvekilleri Muharrem ERKEK ve Bülent ÖZ birer konuşma yaparak, Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ’ ın yaptığı çalışmalardan, sosyal belediyeciliğe katkılarından dolayı gurur duyduklarını belirterek teşekkür ettiler.

          Programımıza katılamayarak telgraf gönderen, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Meclis İdare Amiri İbrahim ÖZDİŞ ile Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN’ ın mesajları okundu.

          Yapılan duanın ardından açılış kurdelesi kesip tesisi gezen misafirlerimiz, projeye tam not verdiler. İkramların ardından programımız son buldu.

          Törene katılan-mesaj gönderen Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza,  Siyasi Parti Temsilcilerine, Meslek Odası-STK Temsilcilerine, Daire Amirlerine, davetlilere, halkımıza, basın mensuplarına, kısacası katılan-katılamayan, adını burada sayamadığımız, gönlü bizimle olan herkese teşekkür eder, Otelimizin Beldemize hayırlı olmasını temenni ederiz.


Karabiga Belediyesi Otel İşletmesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi…
 


Benzer Haberler