Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık…

30 Ekim 2017 Pazartesi 12:00

Beldemizde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, Cumartesi günü saat 13.00 de Atatürk Anıtına çelenklerin sunularak, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ ün, Türk Büyüklerinin ve aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Pazar günü ise saat 10:00 da Belediye Düğün Salonunda kutlama programına Karabiga Mustafa Kemal İlk ve Ortaokullarının  hazırladığı şiir, müzikli gösteriler ile devam edildi. Karabiga Karakol Komutanı Sezai ALKAN ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlayan Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasını “Kıymetli Öğrenciler;

Sizler, Atatürk’ ün deyimiyle “Cumhuriyet yönetiminde söz hakkı milletindir. Bu gücü bize armağan eden Atamız’a teşekkür ediyoruz. Ne mutlu yönetimde söz hakkı olan halka ve ne mutlu Cumhuriyetle yönetilen bizlere.

Geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklerisiniz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün  “Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” sözleri ile işaret ettiği ve Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Taşıdığınız bu emanetin ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde olduğunuza inanıyor ve güveniyoruz. Unutmayınız ki, geleceğimize yön verecek sizlersiniz.

Başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.” diyerek noktaladı.

Akşam ise Belediyemizin tertiplediği “ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı” için saat 20.00 de Karabiga Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlarımız ile Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, Karabiga Şehitliğine yürüyerek, burada Şehitlerimizin ruhuna dua ettiler. Yürüyüş sonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla, havai fişek gösterisi yapılarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri sona erdi. Hassasiyet gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.


Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık…
 


Benzer Haberler