2017 Yılı Jumbo Karidesi Av Sezonu Açılış Töreni Yapıldı…

16 Mayıs 2017 Salı 12:00

 15.05.2017 Pazartesi günü Karabiga Cumhuriyet Meydanında 2017 yılı Karabiga jumbo karidesi av sezonu açılış töreni yapıldı.

  Törene; Biga Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN,Biga Belediye Başkanı İsmail IŞIK, Karabiga Liman Başkanı Altuğ KURBAN, Emniyet  Müdürü Onur ÇALIŞKAN,Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Biga Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Vasfi KARACA,Doç. Dr. Çiğdem YIĞIN,Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN,Chp ilçe Başkanı Özgür CEYLAN,siyasi parti üyeleri,belediye meclis üyelerimiz,balıkçılarımız ve Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ katıldı.

   Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Protokol konuşmalarını sırasıyla Biga Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Vasfi KARACA,Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ,Biga Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN yaptılar.Hepsinin ortak paydası Karabiga’ya ait olan jumbo karidesin tescillenerek marka haline getirmek,önemini ve değerini arttırmak için bu bölgeyi koruma altına almak oldu.Jumbo karides hakkında geniş çaplı bilgiyi ise  Çomü Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim üyesi  Doç. Dr. Çiğdem YIĞIN verdi.Halk oyunları gösterisinden sonra denize tekneyle açılarak karides ağlarının denize bırakılması ile jumbo karides av sezonun açılış töreni gerçekleştirilmiş oldu.Karabigalı balıkçılarımızın sezonun bol bereketli geçmesini diliyoruz.


2017 Yılı Jumbo Karidesi Av Sezonu Açılış Töreni Yapıldı…
 


Benzer Haberler