Mobil   Site Haritası   Webmail   RSS  
Bir Deniz Festivalini Daha Gurur ve Coşkuyla Kutladık...
30 Kasım 1999 Salı 00:00
12
14
16
18
 
Festivalde 1. Gün:
 
1 Temmuz Kabotaj Bayramının 84. yılı ve 2. Karabiga Priapos Deniz Festivali kutlamaları Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaymakam Vekili Bahir ALTUNKAYA, Garnizon Komutanı Sadri BOZ, Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, Liman Başkanımız Muhiddin GARGILI ve diğer kuruluşların çelenklerini sunmalarıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından günün anlam ve önemini vurgulayan Liman Başkanımız Muhiddin GARGILI konuşmasında;
            “Ulusal Limanlarımız arasındaki Deniz Ticaretinin yalnızca yurttaşlarımızca yapılması ve böylece, Ulusal ekonomiye çok önemli katkı sağlanmasına yönelik, 1926 yılında 815 sayılı yasa ile Türk Kıyılarında Kabotaj Hakkı verilmesinin 84. yıldönümünü her yıl olduğu gibi coşku ve gururla kutladığımız Denizcilik ve Kabotaj Bayramına hoş geldiniz.” diyerek konuşmasına devam etti.
            Şiir ve folklor gösterilerinden sonra “Deniz Şehitleri Anısına” çelenk bırakmak üzere Aydın Kaptan 2 gemisi ile Protokol üyeleri ve davetliler denize açıldı. Burada Biga Kaymakam Vekili Bahir ALTUNKAYA, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadri BOZ, Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, Biga Belediye Başkanı Mehmet ÖZKAN ve Liman Başkanı Muhiddin GARGILI  birlikte denize çelenk bıraktı.
            Saat 15:00 de Kurban kesilerek, dualarla Belediyemiz tarafından gerçekleştirilerek hizmete giren Su Arıtma Tesisi, Belediye Hizmet Araçları Garajı, Şehit Adem CEYLAN Parkı ve Şehit İsmail ÖZKAN Parklarının kurdeleleri yine Biga Kaymakam Vekili Bahir ALTUNKAYA, Belediye Başkanımız, CHP İl Başkanı M. Serdar SOYDAN ve CHP Biga İlçe Başkanı İsmail IŞIK tarafından kesildi. Şehit İsmail ÖZKAN Parkının açılışına katılan Şehidimizin Annesi Süheyla ÖZKAN oğlunun adının yaşayacağı parkın kurdelesini keserken hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadığını belirterek, “ Bana bu gururu yaşatan başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
            Festivalin birinci gününün diğer etkinlikleri ise; Belediye bahçesindeki açık hava resim sergisiydi. Züleyha Arslan, Erdal Sezer ve Duygu Sönmez’ e ait 46 eser festival süresince sanat severlerin beğenisine sunuldu. Tabii ki çocuklarda unutulmadı, onlar içinde her gün 13:00-19:00 saatleri arasında şişme oyun parkları, yüz boyama, pop corn, sihirbaz ve jonklör kukla gösterileri düzenlendi. Biga Sosyal Hizmetler ve Çocuk Yetiştirme Yurdu’ nda kalan miniklerde festival süresince Beldemize getirilerek etkinliklere katılımı sağlandı.
            Saat 21:00 de başlayan küçükler şiir yarışmasının ardından Kıbrıs’ tan gelen Dans Of Cyprus ekibinin dans gösterileriyle gece sona erdi.
 
Festivalde 2. Gün:
 
              Saat 21:30 da Süheyl-Behzat Uygur Kardeşlerin sergilediği Tuhaf İkili’de Uygur kardeşlere; Birol Engeler, Berat Yenilmez, Mustafa Önder Keskin, Özlem Gürler, Zeynep Yaldız, Desen Uygur, Tuncay Kaynak eşlik etti. İzleyicilere neşeli dakikalar yaşatan gösteriden sonra sahneye çıkan Belediye Başkanımız, Uygur Kardeşler ve ekibine teşekkür ederek yöremize has pirinç, bal ve ev yapımı şaraptan oluşan hediye paketleri verdi. Rahatsız olan babaları büyük usta Nejat Uygur’a acil şifalar dileyen Başkanımız, kendisine ulaştırılmak üzere ayrı bir paketi daha teslim etti.
 
Festivalde 3. Gün:
 
               Saat 21:00 da festivalimize sponsor olan: İçdaş, Biga Prefabrik, Yazgan Gıda, Demircioğlu Çeltik, Sevil Market, Altınbaş Üçyol Kuyumculuk, Park Karbi Restaurant, Karabigalı Kardeşler, Başak Restaurant, Erhan Ticaret, Kaygusuzlar Makine, Korkmazlar, Paralel Ajans, Petek Akaryakıt, Biga Can Hastanesi ve Gümüş Restaurant’ a plaketleri, CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet KÜÇÜK, Biga Kaymakam Vekili Bahir ALTUNKAYA, Belediye Başkanımız Muzaffer KARATAŞ, Biga Belediye Başkanı Mehmet ÖZKAN, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan PASTIRMACI, Liman Başkanı Muhiddin GARGILI, İlçe Jandarma Komutanı Kd.Ütğm Abdullah Ünal, Belediye Meclis Üyelerimiz Işıl ÖZFİLİZ, Cemal KORKUT, Hüseyin KEŞAN, İsmail DOĞAN ve Tevfik KANDEMİR tarafından verildi.
            Sunuculuğunu Demet ERDEM’ in yaptığı gecede, Saat 21:30 da Didem, Grup Koridor ve Murat Başaran’ ın şarkılarıyla coşan misafirler doyumsuz bir gece yaşadı. Havai fişek gösterisinin de yer aldığı gecenin sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanımız, tüm sanatçılara tek tek teşekkür ederek hediye paketi sundu.
 
Festivalde 4. Gün:
 
              Renkli görüntülere sahne olan dördüncü günün sunumunu, emekli öğretmenimiz Zeki KAMA yaptı.
            Saat 16:00 da başlayan yoğurt yeme, karpuz yeme, yüzme, örgü, dantel, hamur açma ve yağlı direk yarışmaları vardı. İçdaş Yelken Sporları Kulübü de izleyicilere gösteri yaptı. En çetin mücadelelerin yaşandığı küçükler ve büyükler yağlı direk yarışmaları heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu. 29 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında yapılan Türkiye Minikler Şampiyonasında Çanakkale İlini temsil eden Karabiga Belediye Spor Minik Kız Basketbol Takımımız dördüncü olarak döndüğü şampiyona sonunda, kupalarıyla birlikte festival alanına gelerek halkı selamladı. Başkanımızın tek tek öperek kutladığı minikler, yeni bir başarıya daha imza attı.
Yarışmalarda dereceye giren ve Zeki KAMA’ nın sorduğu sorulara doğru cevap verenlere, Kaymakam Vekilimiz Bahir ALTUNKAYA ve eşi Aynur Hanım, Belediye Başkanımız, Liman Başkanımız, Omya Müdürü Aydın Bey ve Meclis Üyelerimiz tarafından hediyelerinin verilmesiyle 4 gün süren festival maratonu sona ermiş oldu.
 
05.07.2010
Festival fotoğrafları için ►TIKLAYINIZ...
 
Okunma Sayısı : 1343

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Hoşgeldin Bebek...
    »    
Açık Hava Sinema Etkinlikliğimiz Başlıyor…
    »    
Karabigalı Kadınlardan Dikiş Sergisi…
    »    
Gelecek Çocuklarımıza Emanet…
    »    
Karabiga’da Ufuk UĞURİŞ Konseri…
    »    
Ramazan Etkinliği Programı…
    »    
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği…
    »    
Kanserden Korkma Geç Kalmaktan Kork…
    »    
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Programı…
    »    
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı…
    »    
“Z” Kütüphane Açıldı…
    »    
Kadınlar Günü ve Kültür Gecesi Etkinliğimiz…
    »    
Festival Ebru YAŞAR’la Sona erdi…
    »    
7.Karabiga Priapos Deniz Festivali 3. Akşam…
    »    
7.Karabiga Priapos Deniz Festivali 2.Akşamı…
    »    
7.Karabiga Priapos Deniz Festivali 1.Akşamı…
    »    
7.Karabiga Priapos Deniz Festivali Kortej Yürüyüşü…
    »    
Bayanlar tığ, şiş ve iğne oyası yapma yarışması düzenledi….
    »    
Açık Hava Sinema Etkinliği…
    »    
Yaza Merhaba….
    »    
Tiyatro Gösterisiyle Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz Anıldı…
    »    
Çanakkale Şehitlerini Anma Programı…
    »    
Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı…
    »    
Temiz Çevre İle Neşeli 100’ler…
    »    
Sağlığımızı ve çevremizi koruyalım…
    »    
Ramazan Etkinlikleri Sona Erdi…
    »    
Ramazan Etkinlikleri…
    »    
3.güne Ferhat GÖÇER damgasını vurdu…
    »    
6.Karabiga Priapos Deniz Festivali 2.günü…
    »    
Hep Birlikte Nice Festivallere Karabiga…
    »    


KARABİGA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ   Tüm Hakları Saklıdır / Karabiga Belediyesi    1