Mobil   Site Haritası   Webmail   RSS  
Belediye Başkanımızdan Alarko Holding’ in Beldemizi Ziyareti İle İlgili Açıklama…
30 Kasım 1999 Salı 00:00
12
14
16
18
 
Değerli Karabigalı Hemşehrilerim!
 
Malumunuz olduğu üzere çağımız iletişim çağı, bizlerde çağın bu imkanlarından faydalanarak Beldemizde yaşanan tüm gelişme ve değişimleri web sitemiz aracılığıyla sıcağı sıcağına sizlere sunmak için gayret göstermekteyiz, böylelikle dışarıda yaşayan Hemşehrilerimiz bile Karabiga gündemini yakından takip edebilmektedirler.
Hepinizin bildiği gibi 07.04.2011 tarihinde Beldemize kurulması planlanan Termik Santral ile ilgili Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton ve beraberindeki heyet, Beldemize gelerek önce Belediye Meclisimizi ziyaret etmiş, ardından da yine Alarko tarafından Yakamoz Otelde Muhtarlar, Kooperatifler, Dernekler, Siyasi Partiler ve STK’ ların davetli olduğu bir toplantı organize edilmiştir.
Söz konusu toplantıda yaşananlar tüm şeffaflığıyla Karabiga Belediyesi Resmi Web Sitesinden de siz değerli Halkımıza duyrulmuştur. Fakat bazı noktaların yanlış anlaşıldığını gördüğüm için, açıklama yapma gereği hissettim. Sitemizde yayınlanan tüm haberlere yorum modülü de eklenerek site ziyaretçilerine ilgili habere yorum yapma imkânı tanınmaktadır. Ancak “Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton Beldemizi Ziyaret Etti…” başlıklı habere yorum modülü sehven eklenmemiş, haber yayına verildikten iki saat sonra söz konusu aksaklık tarafımıza şikayet edilmiş ve hemen müdahale edilerek haber yoruma açılmıştır, burada sadece 2 saatlik bir gecikme olmuştur. Tabiki bizden kaynaklanan bu problem dolayısıyla sizlerden özür dileriz. Bazı kişilerce Alarko haberinin kasten yoruma kapatıldığı yönünde söylemler söz konusu olup, tarafımızca böyle bir kasıt yapılmamıştır. Kaldı ki Karabiga için bu kadar önem arz eden konuda farklı yorumlar geleceği çok açıktır, vatandaşlarımızın olumlu yada olumsuz yorumlarına engel olmak gibi düşüncemiz olsa idi bu haberi sitemizde hiç yayınlamazdık.
Üzüntü duyduğumuz bir diğer konu ise; Söz konusu haber ile Alarko Holding’in reklamının yapıldığı, Karabiga Belediyesinin Termik Santral yapılmasına taraf olduğu yönündeki söylemlerdir. Yazıda geçen istihdam, liman v.b. vaatler Alarko Holding’ e mensup en yetkili kişiler tarafından söylenmiş sözlerdir, doğrudur veya yanlıştır bu da söyleyen kişilerin sorumluluğundadır, bu vaatlere istinaden irademiz ipotek altına alınmış değildir, bunları değerlendirecek olan da Karabiga Halkıdır. Yayınladığımız haberde kişisel yada kurumsal her hangi bir yorumumuz-değerlendirmemiz yoktur.
Karabiga Belediyesi, Beldemize kurulması planlanan termik santral ile ilgili ne taraftır, ne de tarafsızdır. Yaşanan tüm gelişmeleri halkımız ile paylaşmak asli görevimizdir. Belediyemiz her zaman Karabiga’ dan, Halk’ tan yana taraftır, Beldemizin menfaatini gözetir, olması gerekende budur.
 
Yaşadığımız bu dönemde Karabiga olarak tek vücut olmamız, birbirimize kenetlenerek yaşanan süreci birlikte göğüslememiz gerektiğini düşünmekteyim. Bu konuda Halkıma olan inancımda tamdır. Karabiga da yaşayan sade bir vatandaş olarak termik santralin yapılması yada yapılmaması konusunda kişisel fikrim nettir. Fakat Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş olarak benim görevim Karabigalının nabzını tutmak, ve onların ne istediğini önemsemektir. Bu noktada Belediye olarak bizim taraf yada tarafsız olmamız değil, Halkımızın ne istediği önemlidir.
 
                Kısacası Söz Milletindir…
 
 
11.04.2011
Saygılarımla.
 
Muzaffer KARATAŞ
Belediye Başkanı

 

Okunma Sayısı : 1452

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Çanakkale spor: 5- Karabiga Belediye Gençlik Spor:1
    »    
Okul Aile Birliği Başkanımıza Ziyaret…
    »    
Belediyemizden Aşure İkramı…
    »    
Karabiga İftarda Buluştu...
    »    
Halkı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı...
    »    
Yakamoz Site İsletme Kooperatifi Çalışmalara Başladı...
    »    
Teşekkürler...
    »    
İshak ALATON’un Vefatı…
    »    
Kadınlar Günü ve Kültür Gecesi Etkinliğine Tüm Bayanlar Davetlisiniz...
    »    
Aziz Milletimizin Başı Sağ Olsun...
    »    
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun...
    »    
İhale İlanı
    »    
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜN܅
    »    
Biga CHP Gençlik Kollarından Başkanımıza Ziyaret…
    »    
Babalar Gününüz Kutlu Olsun...
    »    
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun…
    »    
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun…
    »    
Anneler Gününüz Kutlu Olsun…
    »    
Anneler Gününüz Kutlu Olsun…
    »    
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nüz Kutlu Olsun...
    »    
Başkanımız’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı
    »    
Karabiga’da yol çalışmaları…..
    »    
Başkanımızdan Yeni Yıl Mesajı
    »    
Büyük Ustayı Kaybettik...
    »    
Karabiga Bölgenin Yükselen Değeri...
    »    
Teşekkür…
    »    
Başkanımızın "18 Mart Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’ nin 98. Yıl Dönümü" Mesajı...
    »    
Başkanımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı…
    »    
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun...
    »    
Çok Geç Değil...
    »    


KARABİGA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ   Tüm Hakları Saklıdır KARABÄ°GA BELEDÄ°YESÄ°    1